حضرت علی (ع): رستگار شد آنکه کار امروزش را سامان داد و کوتاهی دیروزش را جبران کرد
حدیث
خانه فرهنگ ابوسعید

خانه فرهنگ ابوسعید

این خانه فرهنگ در سال 1373 در فضایی به مساحت 550 متر مربع و به نام این عارف مشهور، در یکی از بناهای تاریخی منطقه تاسیس شد که دارای تعداد 5 کلاس آموزشی، مهد کودک و یک نگارخانه است. بهره مندی این خانه فرهنگ از حیاط فراخ و درختان کهن، محیطی خاطره انگیز را برای شهروندان فراهم آورده است. بگونه ای که کودکان و نوجوانان علاقه‌ی وافری به برگزاری بازی های جمعی و مفرح در این مکان از خود برو می‌دهند.

نگارخانه ابوسعید

این نگارخانه با مساحت 70 مترمربع وگنجایش 30 اثر تابلوی استاندارد، آثار هنرمندان را در قالب نمایشگاه های ادواری به نمایش در می‌آورد.  برگزاری نمایشگاههای هنرهای تجسمی در رشته های طراحی نقاشی, خوشنویسی, عکس, سفال,مجسمه و ... در این نگارخانه امکان پذیر است.

نگارخانه همه روزه پذیرای بازدیدگان است.

 

واحد آموزش

خانه فرهنگ ابوسعید یا در اختیار داشتن 5 کلاس آموزشی برنامه ریزی خود را برای برگزاری دوره های متنوع آموزشی متمرکز نموده است. برخی از کلاس های آموزشی خانه فرهنگ ابوسعید عبارت است از:

دوره‌های مهارت های اجتماعی به ویژه مهارت‌های بین‌فردی، دوره‌های مهارت‌های کارآفرینی، دوره‌های پیش دبستانی، کانون شادی، حفظ مفهومی قرآن، سفالگری، داستان نویسی، رایانه، شطرنج، نقاشی، طراحی، خلاقیت، معرق و مشبک، قالی بافی، گلیم بافی، عروسک بافی، عروسک سازی، تکنیک رنگ و شیشه، طراحی روی پارچه، گلدوزی با چرخ، سرمه دوزی، بافتنی، روبان دوزی، خیاطی، پرده دوزی، ژورنالف طراحی لباس، گل سازی، زیورآلات، دوره های طب سنتی، تئوری فوریت‌های پزشکی، گریم، خوشنویسی، زبان انگلیسی و ...

 

در مورد ابوسعید ابوالخیر:

ابوسعید ابوالخیر در سال 357 هجری قمری در میهنه که شهری قدیمی از توابع مه در خراسان می باشد متولد شد. وی یکی از بزرگترین و موثرترین عرفای اسلامی بوده که شهرتش تا دورترین سرزمین های اسلامی و غیراسلامی پیچیده است . آغاز آشنایی او با تصوف به دوران کودکی ابو سعید برمی گردد. وی در شعبان 440 هجری قمری در زادگاهش میهنه رحلت کرد.