حضرت علی (ع): رستگار شد آنکه کار امروزش را سامان داد و کوتاهی دیروزش را جبران کرد
حدیث
نمایش خبر

دشمنان انقلاب هرگز موفق نمی شوند
ملت ایران حافظ انقلاب و رهبری هستند/

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
ملت ایران حافظ انقلاب و رهبری هستند/

امیر سرتیپ دوم خلبان آزاده، محمد صدیق قادری گفت: ملت ایران همواره حافظ انقلاب و رهبری هستند و در راه دفاع از ارزش های اسلام و ولایت جانفشانی می کنند.


به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی هنری منطقه 11، امیر سرتیپ دوم خلبان آزاده، محمد صدیق قادری در همایش بیعت آسمانی ها و همچنین رونمایی از کتاب "حماسه ماندگار" بیعت تاریخی پرسنل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضرت امام خمینی (ره) که در فرهنگسرای رازی برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هرگز در رسیدن به اهداف پلید خود موفق نخواهند شد چر که ملت ایران غیرت و اقتدار خود را در دوران هشت سال دفاع مقدس به جهانیان نشان دادند.

وی افزود: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از هر روشی برای ضربه زدن به انقلاب و ایران اهتمام ورزیدند و از هیچ نوع تلاش و اقدامی فروگذار نبودند اما از روحیه ایثار و فداکاری ملت ایران غافل بودند.

امیر سرتیپ دوم صدیق قادری خاطر نشان کرد: خلبانان با شروع جنگ وظیفه خود می دانستند تا جان خود را در راه حفظ میهن فدا کنند بر همین اساس وارد عرصه شده و مراحل سختی و دشواری ها را سپری کردند.

وی ادامه داد: دست های پلیدی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی شروع به تضعیف سیستم دفاعی کشور کردند اما نیروی نظامی شجاعانه وارد عمل شد و با راهنمایی های دلسوزانه معمار کبیر انقلاب اسلامی، توطئه های دشمنان را خنثی کردند.

امیر سرتیپ دوم صدیق قادری خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس با وجود کمبود امکانات و تجهیزات، رزمندگان توجهی به این موضوع نکردند و با دستان خالی و بدون حمایت کشورهای دیگر در راه دفاع از میهن گام برداشتند.

وی گفت: در دوران اسارت هم رزمندگان روحیه خود را نباختند و تمام شکنجه ها و دردها و زخم هایی که رژیم بعث عراق به آنها وارد آورد را تحمل کردند چرا که به هدف خود ایمان داشتند.

در ادامه مراسم امیرسرتیپ دوم خلبان حسین خلیلی گفت: در دوران جنگ نقاط مرزی کشور آسیب های بسیاری دیدند و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند اما با استقامت و اقتدار در مقابل دشمنان و دشواری های آن دوران ایستادند و مقاومت کردند.

وی افزود: خلبانان و همه رزمندگان علیرغم محدودیت ها بدون هیچ ترس و واهمه ای در مقابل رژیم بعث عراق ایستادند و حماسه های بزرگ و تاریخی را خلق کردند.

 امیرسرتیپ دوم خلیلی اظهار کرد: خلبانان در دوران جنگ با روحیه شهادت طلبی و شهامت به گواه تاریخ در مقابل رژیم بعث ایستادند و بدون ترس از ضد هوایی دشمن، نقاط زرهی انها را مورد هدف قرار می دادند.

وی همچنین به ذکر خاطراتی از خود که مربوط به دوران دفاع مقدس بود پرداخت.

در ادامه امیرسرتیپ فرج الله برات پور گفت: بنده یک سرباز کوچک برای مملکت و جمهوری اسلامی هستم و هر جا دشمن قصد تجاوز به خاک میهن را داشته باشد قطعا وارد عمل خواهم شد.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و نابود رژیم طاغوت، نیروی هوایی مسئولیت ورود امام راحل به کشور را عهده دار شد تا معمار کبیر انقلاب به سلامت و بدون بروز مشکلی وارد خاک جمهوری اسلامی شود.

لیدر عملیات حمله به اچ 3 خاطر نشان کرد: دشمنان انقلاب و نظام بدانند هرگز توطئه ها و نقشه های آنها موفق نخواهد بود و نمی توانند حتی ذره ای از خاک کشورمان را تصرف کنند.

وی گفت: امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفت و توسعه کشور باشیم تا چشم دشمنان کشورمان کور شود و ملت ایران همیشه سرافراز و سربلند و مفتخر باشند.

در ادامه اکبر بختیاری مدیر فرهنگی هنری منطقه 11 گفت: ویژه برنامه بیعت آسمانی ها در حقیقت برنامه ای است که به مناسبت نقطه تاریخی بیعت ارتش جمهوری اسلامی با حضرت امام خمینی شکل گرفت.

وی افزود: جانفشانی و ایثارگری خلبانان در دوران هشت سال دفاع مقدس بی بدیل بوده و بر کسی پوشیده نیست.

بختیاری اذعان داشت: در مقدمه کتاب "حماسه ماندگار" بیعت تاریخی خلبانان با امام راحل به حضرت موسی (ع) تشبیه شده که در دامان فرعون تربیت شد و سرانجام باعث سرنگونی فرعون ستمگر و طاغوتی شده است.

وی ادامه داد: نیروی هوایی در دامان رژیم فاسد پهلوی تربیت شد اما رشد روحی و معنوی پیدا کرد و باعث تحولات عظیم و تاریخ سازی در عرصه جهانی شد.

همچنین گفتنی است که در پایان مراسم از کتاب "حماسه ماندگار" رونمایی و از خلبانان دوران دفاع مقدس تجلیل شد و از اشرف السادات میرشاولد همسر شهید اسماعیل قربانی اصل تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

>دسته بندی:گزارش
تعداد بازدید 45 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات